Fransa’da 5 inşaat şirketi kuran gurbetçi, devleti 6,7 milyon Euro dolandırdı!

Reklam

Fransa’da kurduğu 5 inşaat şirketiyle devleti milyonlarca Euro dolandıran Türk vatandaşı tutuklandı.

Fransa‘nın Rennes kentinde kurdukları 5 paravan şirketle devleti 6,7 milyon Euro dolandıran ve kaçak işçi çalıştıran 4’ü Türk vatandaşı olmak üzere 5 kişi gözaltına alındı.

Olay bundan 7 yıl önce başladı. 2017 yılında kurdukları şirketler üzerinden inşaat firmalarına sahte fatura kestikleri tespit edilen Türklerin bulundukları ikametlere polis baskın yaptı.

Onclick Popunder

Savcılık, haklarında paravan şirket kurmak, kaçak işçi çalıştırmak ve kara para aklamak suçlamasından dava açıldığını ayrıca devleti 6,7 milyon dolandırdıklarını bildirdi. Yapılan soruşturma sonucunda Türk ve Gürcü vatandaşı tutuklanırken diğer 3 Türk ise serbest bırakıldı.

İnşaat işi yapan gurbetçi devleti 12 milyon Euro dolandırmıştı

Koronavirüs salgını sırasında toplanan kısmi işsizlik ikramiyelerini zimmetine geçirerek geniş bir uluslararası kara para aklama ağına katılan gurbetçi tutuklandı.

2020 yılında yine Rennes‘te meydana gelen olayda 41 yaşındaki gurbetçi liderliğindeki 11 kişilik çete,  koronavirüs döneminde işsizlik ikramiyelerini zimmete geçirmek, dolandırıcılık ve paravan inşaat şirketleri üzerinden kara para aklamak ve çeşitli suçlardan devleti 12 milyon Euro zarara uğrattıkları ortaya çıktı.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

Yasal Uyarı! Arti33 İçerikleri Kaynak Gösterilmeden Alıntı Yapılamaz, Kanuna Aykırı Ve İzinsiz Olarak Kopyalanamaz.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz