Fransa’da araç sahiplerine kötü haber! Sigorta fiyatları daha da artacak

Reklam

Birçok sektörde olduğu gibi, Ukrayna’daki savaş ve bunun sonucunda ortaya çıkan enflasyon, sigortalıların tazmin edildiği hasarlar için onarım faturalarını artıran hammadde ve yedek parça maliyetlerindeki patlama ile karşı karşıya kalan sigorta fiyatlarını önemli ölçüde etkiledi.

Fransız sigorta federasyonu France Assureurs’un genel müdürü Franck Le Vallois” Otomobillerde yedek parça fiyatları bir yılda (2. çeyreğin sonunda) yüzde 8,1 arttı. Örneğin, ön camın fiyatı yüzde 7,3 artış gösterdi. Son bir yılda yüzde 29,4 artan çatı kiremitlerinden bahsetmiyorum bile. Fırtınalar, arabalara ve çatılarına ciddi şekilde zarar verdi” dedi.

Yedek parça fiyatları yükseldi

Sigorta fiyatlarına şimdi de küresel ısınma eklendi. Kurak havalar sigorta fiyatlarını büyük oranda etkiledi. France Assureurs’un Kasım ayındaki son tahminlerine göre, Fransa’da kuraklık nedeniyle evlerde çatlak oluşumları da arttı. Çatlak evlerin sigorta şirketlerine faturası 1,9 ila 2,8 milyar Euroyu buluyor.

Onclick Popunder

Kuraklık nedeniyle çatlak ev sayısı arttı

Ulusal Sigorta Federasyonu, önümüzdeki 30 yıl içinde iklimsel tazminat taleplerinin neredeyse iki katına çıkacağını söyledi. 1989-2019 döneminde, doğal afetlerin neden olduğu kümülatif hasar 74,1 milyar Euroya ulaşırken, 2050 yılına kadar yüzde 93 artışla 143 milyar Euro olacağı tahmin ediliyor.

Sigorta fiyatları daha da yükselecek

Facts & Figures firması, Eylül ayında araba sigortası fiyatlarında yüzde 3 ile yüzde 5 oranında bir artış olacağını öngörüyordu ancak artan maliyetler karşısında sigorta fiyatlarının daha da yükseleceğini açıkladı.

Sigorta fiyatları hakkında Türkçe desteği ve piyasanın altında fiyat imkanı sunan Assupass sigorta şirketini  04 72 375 375 numaralı telefondan arayabilirsiniz. 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz