Fransa’dan Türkiye’ye uçacak gurbetçilere kötü haber! Uçak biletleri yeniden artacak

Reklam

Fransa’da uçak bileti fiyatları artmaya devam ediyor.  2024 yılında havalimanlarına 600 milyon Euroluk yeni bir gelir sağlamak için vergiler artırıldı. Vergilerdeki artış uçak bileti fiyatlarına da yansıyacak.

Fransa‘da uçak bilet fiyatlarının art arda birkaç ay süren artışlarının ardından, Nisan ayında ilk kez ortalama yüzde 0,7 oranında düşmesi bir nebze rahatlatıcı olmuştu. Ancak hükümetin yaptığı açıklamalar, fiyatların yeniden artabileceğini işaret ediyor.

Ekonomi Bakanı Bruno Le Maire, 2024 yılı için büyük havalimanlarına yıllık 600 milyon Euro gelir sağlamak amacıyla yeni bir vergi getirileceğini belirtti.

Onclick Popunder

Yeni vergi planları gündemde

Les Échos’un haberine göre, Ulusal Havacılık Federasyonu’nun (Fnam) son kongresinde, hükümetin uçak biletleri üzerindeki vergiyi artırmayı düşündüğünü bildirdirildi.

Bu, dayanışma vergisi (TSBA) olarak adlandırılan bir vergi artışını da içeriyor. Bu da otomatik olarak uçak bileti fiyatlarının artmasına neden olacak.

SGPE sekreter yardımcısı Frédérik Jobert, iç hat uçuşları, Avrupa içi uçuşlar ve uzun mesafeli uçuşlar arasındaki vergi farkının “ton CO2 başına Euro cinsinden” kapatılmasının gerekli olduğunu belirtti.

Ekonomi sınıfında 7,51 Euro

İç hat uçuşları ile dış hat uçuşları arasındaki vergi farkı bugün 1’e 4 iken, bu oranın 2025’te 1’den 5’e, 2030’da ise 1’den 7’ye çıkması bekleniyor. Bugüne kadar vergi, first class sınıfta uçuş başına 63,07 Euro, ekonomi sınıfında ise 7,51 Euro olarak belirlenmişti.

YASAL UYARI: Bu haberin yayın hakkı www.arti33.com sayfasına aittir. Fransa hariç haberin linki kaynak gösterilerek paylaşılabilir.

Tüm gelişmelerden haberdar olmak için Artı33’ü Facebook @arti33com, Twitter @haberarti33 ve Instagram’da @haberarti33 takip edin…

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz