Fransalı gurbetçi aileye havalimanında şok! Polis Türkiye’den aldığı altına el koydu

Reklam

Fransa’da oturan Yozgatlı Yılmaz ailesi, izin dönüşünde Almanya’nın Stuttgart havalimanında büyük şok yaşadı. Polis, kadının Türkiye’den aldığı altın kolye için aileye 283 Euro ceza kesti.

Bu yıl izinini geçirmek üzere Yozgata giden Yılmaz* ailesi, dönüşde büyük şok yaşadı.  Kayseri’den direk uçuşla Almanya’nın Stuttgart havalimanına inen aileyi çıkışta gümrük polisleri durdurdu.

Üzerlerinde para, altın ve sigara olup olmadığını soran polislere Selim Yılmaz sadece eşinin izinde aldığı bir kolyesi bulunduğunu onun dışında altın ve paralarının olmadığını belirtti. Bunun üzerine Alman polisi, aileye 283 Euro vergi cezası kesti. Cezanın ödenmemesi durumunda kolyeye el koyacaklarını kaydetti.

Onclick Popunder

Polisler itirazı dinlemedi

Bunun üzerine şok olan aile, zaten alınan ürünün bedelinin istenilen vergiye yakın olduğunu kaydederek karara itiraz etti. Ancak polislerin itirazı kabul etmemesi üzerine Yılmaz ailesi, vergiyi ödeyerek kolyeyi alabildi.

Fişi göstermiş

Selim Yılmaz, bunun soygun olduğunu iddia ederek, kolyenin eşinin üzerinde olduğunu kaydetti. Sadece yeni aldıklarını belirtip fişini gösterdiklerinden dolayı böyle bir vergi cezası ile karşı karşıya kaldıklarını belirtti.

 

-Reklam- Bu Haberler de İlginizi Çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz